Etykieciarki na czym polega produkcja wyposażona w automatyczne maszyny etykietujące

Usługi kadrowe i wyliczanie wynagrodzeń - księgowość
Obsługa kadr i płac oraz rozliczanie wynagrodzeń
28 lutego, 2023
nowoczesna klimatyzacja - klimatyzatory i ich funkcje
Dobrej jakości klimatyzatory oraz ich plusy
2 marca, 2023

Etykieciarki na czym polega produkcja wyposażona w automatyczne maszyny etykietujące

etykieciarki nowoczesne maszyny etykietujące na linii produkcyjnej

Kompletna linia produkcyjna charakteryzuje się kompletowaniem pełnych towarów od momentu przygotowania opakowania, przez pakowanie produktu, a następnie zamykanie, aż do stacji etykietującej. Tym co przeważnie interesuje konsumenta do produktu w sklepie z reguły jest właśnie ciekawa etykieta i aby pojawiła się ona na produkcie, jednym z najlepszych i zdecydowanie produktywnych rozwiązań jest zastosowanie innowacyjnych etykieciarek dla linii produkcyjnej.

Rodzaje etykiet są bardzo odmienne a przy tym nie muszą być naklejkami. Mogą być to również etykiety w formie nakładki nakładane na 2-3 butelki, to jest opakowania bi-pack i tri-pak. O tym, jaka będzie technika etykietowania i jak wiele etykiet rzeczywiście będzie na towarze, określają m.in.: typ etykiet, orientacja optyczna produktu oraz wydajność linii produkcyjnej. Współczesne etykieciarki mogą nadawać 1-8 etykiet na raz z prędkością od 30 do 100 towarów na minutę, a za sprawą najnowszej technologii wyposażone są w funkcjonalności, dzięki którym dodają etykiety w sposób precyzyjny i zgodny z projektem. Są to dla przykładu fotokomórki odczytujące położenia markera i pozycji etykiety; światłowodowe czujniki i kamery do weryfikacji szwów i grawerów na towarach.

Pomimo stale nowych trendów na rynku maszyny etykietujące są przystosowane do aplikowania etykiet o odmiennych kształtach na różnych formach opakowań – nie tylko prostokątnych, ale także pudełek cylindrycznych, stożkowych czy płaskich. Tak samo w zakresie materiałów, z których tworzone są opakowania. Etykieciarki sprawdzają się w nanoszeniu etykiet m.in. na szkło, aluminium, karton, PET czy HDPE. To gwarantuje sporo możliwości w zakresie przygotowania produktu, jaki przyciągnie konsumenta.

W jaki sposób dodawane są etykiety?

Jak już wspomnieliśmy etykiety przyjmują różne formy oraz są nakładane na produkt w różny sposób. Aplikatory etykiet zaprojektowane są do etykietowania produktów i płaskich opakowań, okrągłych czy kwadratowych. Możliwe jest aplikowanie etykiet od dołu i od góry, a także etykietowanie boczne i przez krawędź produktu. W ofercie dostępne są też etykietujące automaty, które najpierw drukują etykietę, jak i potem ją nakładają na towar.

By etykieta najlepiej trzymała się towaru musi zostać dodana do niego odpowiednią metodą. Najczęściej wykorzystywane technologie etykietowania towarów to etykietowanie przy użyciu kleju zimnego, hot-melt termopotliwego kleju, etykiet samoprzylepnych, plastikowych etykiet z rolki adhesleeve, etykiet termokurczliwego PET i PVC i innych. Metoda za każdym razem dobierana jest do rodzaju opakowania.

Automatyczne aplikatory etykiet – czy warto?

Etykieciarki automatyczne opierają się na technologii modułowej. Etykieciarki dobierane są do wymagań klienta, tak by były dostosowane do wybranej linii produkcyjnej w zakresie funkcji oraz prędkości działania. Dystrybutorzy etykieciarek za każdym razem dbają o klienta, starając się dobrać właściwą maszynę do potrzeb klienta oraz jego linii produkcyjnej.

Nowoczesne maszyny etykietujące stworzone są do nieprzerwanej pracy, bez niepotrzebnych postojów nawet przy obciążeniach maszyny. Także w chwili wymiany rolki z etykietami technika nastawiona jest na szybki powrót do działania. Oprócz tego poprzez umiejętność etykietowania wielu opakowań podczas jednej minuty produkcja korzystająca z etykieciarki zyskuje większą efektywność oraz wydajność pracy.

Należy dodać, że etykieciarki budowane są z najwyższej klasy materiałów. Wobec tego etykieciarka jest trwała i zapewnia efektywną pracę. Powinno się często kontrolować maszyne etykietującą, kontrolować jej wymagania, żeby chodziła sprawnie oraz bez usterek. Co więcej w chwili, jeśli będzie konieczna zamienna część, do uzyskania są części oryginalne. Ponadto obsługa etykieciarki też nie należy do nadzwyczajnych zdolności. Kokpit jest prosty i zapewnia ciągłe kontrolowanie oraz regulację parametrów maszyny.

Jakie są zalety automatycznych etykieciarek

Maszyny etykietujące cechuje mnóstwo zalet, jakie warto wskazać każdemu, kto chce wdrożyć automatyczną maszynę etykietującą do linii produkcyjnej. Po pierwsze jest to prosta i bezpieczna obsługa opierająca się o kokpit przygotowany z myślą o pracownikach. Ponadto etykieciarki mają zintegrowane parametry dodawania etykiet. Przygotowane zostały w taki sposób, żeby były proste w myciu, zdatne do konserwacji, a zamiana rolek z etykietami przebiegała sprawnie.

Co więcej maszyny etykietujące zostały tak zaprojektowane, by niezawodnie etykietowały na różnych typach opakowań, w dopasowanych przez pracownika rozmiarach etykiet. Dużą zaletą maszyn etykietujących jest też to, że precyzyjnie nakładają etykiety i są wzbogacone w technologie kontroli , które oceniają tak samo etykietę oraz poprawność jej położenia.

Warto powiedzieć, że jakość materiałów oznacza trwałą konstrukcję etykieciarek oraz minimalizuje ryzyko problemów. W ten sposób zniżają się wydatki związane z naprawą. Natomiast nieprzerywalność działania i sprawna wymiana rolek etykiet to dostrzegalna wydajność w zaoszczędzonych środkach.

Te i inne zalety z pewnością mogą przekonać, że dobrze jest zainwestować w nowoczesną etykieciarkę na swojej produkcji.

maszyny pakujące i etykieciarki

Komentarze są wyłączone.